Biofreeze
O produkte

 

Biofreeze je prípravok proti bolesti svalov a kĺbov s viac ako 20 ročnou tradíciou. Miliónom ľudí vo viac ako 50 krajinách sveta pomáha potýkať sa s ich každodennými bolesťami. Vyrába ho americká spoločnosť Performance Health, Inc., pod ktorú spadajú napríklad aj cvičebné pomôcky Thera-Band.

BIOFREEZE

Biofreeze od americkej spoločnosti Performance Health, Inc. je už viac než 20 rokov účinnou pomocou v boji proti bolestiam svalov, bolestiam kĺbov a bolestiam chrbta. Jedná sa o najúčinnejší prípravok svojho druhu.

 

Biofreeze sa vyrába vo forme gélu a spreja, ktoré sa ľahko vstrebávajú a rýchlo prenikajú k zdroju bolesti, ktorú s mimoriadnou účinnosťou odstraňujú. Ideálny je pri bolesti svalov spôsobenej nadmerným namáhaním, artritických bolestiach alebo bolestiach chrbta.

 

Biofreeze funguje na princípe kryoterapie čiže liečby chladom, obdobnom princípe, ako keby ste na boľavý sval alebo kĺb priložili vrecúško s ľadom. Ovplyvňuje kožné receptory, ktoré znemožnia nervovým vláknam vysielať signál o bolesti do mozgu. Celý efekt je veľmi rýchly a bolesť odchádza počas niekoľkých málo minút, úľava od bolesti potom trvá až 3 hodiny. Biofreeze obsahuje mentol, ktorý jeho efekt sprevádza príjemným chladivým pocitom.


 

pre zväčšenie kliknite do pravého dolného rohu

 


 

Mechanizmus pôsobenia

Či už je to tupá bolesť preťaženého svalu ("svalovica"), alebo prenikavá bolesť pri problémoch s kĺbmi, trpia ňou milióny ľudí každý deň. Zvládanie bolesti je nesmierne dôležité pre udržanie nášho aktívneho životného štýlu.

 

Odborníci na liečbu bolesti sa v poslednej dobe prikláňajú k používaniu cielených liekov proti bolesti a naopak odkláňajú od celkových. Lokálne prípravky proti bolesti poskytujú cielenú úľavu s minimálnou absorpciou do organizmu. To znižuje možnosť toxicity organizmu a zbytočné vystavovanie sa liekom.

 

Biofreeze je americkými lekári najpoužívanejší a najviac odporúčaný prípravok na miestnu úľavu od bolesti. Už viac ako 20 rokov pomáha ľuďom zvládnuť bolesti spojené s terapiou, cvičením, artritídou a každodenným životom. Vďaka mentolu Biofreeze preniká rýchlo k zdroju bolesti, kde poskytne úľavu od bolesti pôsobením chladu.

 

Vnímanie bolesti je regulované rôznymi nervovými bunkami - neurónmi. Periférne nervy nesú informáciu od špeciálnych receptorov v koži do miechy. Tieto signály sú nakoniec poslané do mozgu, kde sú vnímané ako bolesť. Tieto pocity bolesti sú prenášané cez slabé vlákna nazývané Vlákna C. Ďalším druhom nervových vlákien sú vlákna A-Delta, ktoré sú hrubšie a prenášajú zmyslové informácie z kože do miechy rýchlejšie ako vlákna C. Keď signál o bolesti cez vlákno C dorazí do miechy, stimuluje ďalší neurón, ktorý miechou prenesie signál do mozgu, kde je potom vnímaný ako bolesť. Avšak keď je lokálne analgetikum ako je Biofreeze nanesené na danú oblasť, súbežne je vyslaný ďalší vnem cez vlákno A.

Vlákno A-Delta potom stimuluje inhibičný nerv, ktorý následne zabráni bolestivému signálu z vlákna C v preniknutí do mozgu. Následkom toho je vnímanie bolesti zablokované. Tento proces je známy ako vrátková teória bolesti, ktorá je jedným z mechanizmov utišujúcich bolesť u prostriedkov ako je Biofreeze.

 

Posledné laboratórne výskumy poukazujú na ďalší spôsob pôsobenia mentolu. Táto ingrediencia sa viaže na teplotne citlivé receptory zvané TRPM8 receptory. Keď sa na ne mentol naviaže, receptory vypustia ióny vápnika, ktoré zmierňujú signály bolesti prechádzajúce opioidným systémom. Tieto TRPM8 receptory tiež v mozgu vyvolávajú pocit chladu ako pri terapeutickom použití ľadu.

 

Ľad je rokmi preverený spôsob, ako sa zbaviť bolesti jeho priložením na kožu a pracuje veľmi podobne ako Biofreeze. Napríklad, oba znižujú krvný prietok v ošetrenej oblasti. Ľad je síce efektívny proti bolesti, ale má nevýhody ako je stuhnutie, podráždenie pokožky, dočasná bolesť a necitlivosť a nutnosť, aby pacient zostal nehybným.

 

Biofreeze znižuje bolesť rovnako ako ľad, ale bez týchto nevýhod. V poslednej štúdii na efekt gélu Biofreeze a ľadu na akútnu nekomplikovanú bolesť krčnej chrbtice sa zistilo, že po 10 minútach pôsobenia oboch Biofreeze v porovnaní s ľadom takmer dvojnásobne znížil bolesť. Navyše bolo jeho používanie pohodlnejšie, všeobecne užívateľmi lepšie hodnotené a účinok trval dlhšie u 9 z 10 pacientov.